Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.
Najlepsze kredyty hipoteczne w sieci

Informujemy, że ta strona korzysta z cookies. Przejdź do Polityki Prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Środa, 27 czerwca 2018 r.

Otrzymanie kredytu gotówkowego staje się coraz łatwiejsze.

Jednak nadal banki stawiają przed kredytobiorcami pewne warunki, które należy spełnić. Nie każdy orientuje się w tych wymaganiach, dlatego postaramy się pokrótce je przedstawić, aby wiedzieć czego należy się spodziewać.

Zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa

Bank, który udziela nam pożyczki gotówkowej, w pierwszej kolejności sprawdza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Zdolnością kredytową innymi słowy jest to możliwość kredytobiorcy do spłacenia w terminie całości kapitału kredytu wraz z odsetkami.

W następnej kolejności bank sprawdza jaka jest wiarygodność kredytowa klienta, któremu udziela pożyczki gotówkowej. Wiarygodność kredytowa jest sprawdzana na podstawie wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Bank upewnia się więc, że wcześniejsze pożyczki gotówkowe i inne zobowiązania były spłacane terminowo i nie istnieją żadne zaległości. Sprawdzenie wszystkich tych informacji jest możliwe dzięki Biurze Informacji Kredytowej, czyli popularnemu BIK.

Co zrobić by otrzymać kredyt gotówkowy

Udając się do banku w celu zaciągnięcia pożyczki gotówkowej lub też chcąc wziąć pożyczkę gotówkową online, musimy być uzbrojeni w pewne dokumenty. Przede wszystkim niezbędny jest dowód osobisty. Jest to dokument, który jest potrzebny przy większości operacji bankowych, więc również i przy załatwianiu pożyczki gotówkowej. Wynika to z faktu, że dowód osobisty jest podstawowym dokumentem służącym do weryfikacji naszych danych osobowych i również dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie kredytobiorcy w BIK.

Drugim dokumentem, który będzie interesował przedstawiciela banku podczas ubiegania się o pożyczkę gotówkową, jest zaświadczenie o dochodach. Wyjątkiem jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, w przypadku której zaświadczenie o dochodach nie jest wymagane. Jednak przy większości pożyczek gotówkowych zaświadczenie to będzie potrzebne, więc lepiej jest mieć je w pogotowiu, kiedy udajemy się do banku w celu załatwienia pożyczki gotówkowej.