Sobota, 25 stycznia 2020 r.
Najlepsze kredyty hipoteczne w sieci

Czy warto teraz kupić mieszkanie?

Czwartek, 20 grudnia 2012 r.

Czy warto teraz kupić mieszkanie?

Jak wynika z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego ceny mieszkań, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym wciąż spadają. Prognozuje się, że będzie to tendencja długofalowa. Z raportu wynika również, że sytuacja większości deweloperów jest stabilna.

Do końca tego roku można również skorzystać z kredytu z dopłatami w ramach programu Rodzina na swoim. Jest o co walczyć, bowiem nowy program rządowy - Mieszkanie dla młodych nie wydaje się być już tak atrakcyjny. Przede wszystkim dlatego, że rząd dopłaci jedynie do lokali zakupionych na rynku pierwotnym, co już znacznie go ogranicza, a i dopłaty będą niższe. Zatem, jeśli ktoś zamierza kupić mieszkanie w ramach korzystniejszego programu - musi się spieszyć.

Kredyt hipoteczny "Rodzina na Swoim" w Bank Zachodni WBK

Wiele banków chcąc ułatwić uzyskanie kredytu preferencyjnego przyjmuje jedynie wnioski o kredyt, pozwalając na doniesienie niektórych dokumentów dopiero w momencie zawarcia umowy kredytowej. Należy się również spieszyć ze względu wydłużony z powodu oblężenia banków okres rozpatrywania wniosku - obecnie może to potrwać nawet ponad 40 dni. Trzeba tez również wziąć pod uwagę, ze niektóre oddziały mogą w okresie świątecznym pracować krócej.

Jak zatem najszybciej wybrać najkorzystniejszy dla siebie kredyt hipoteczny?

Mamy dwie możliwości. Pierwsza to skorzystanie z kalkulatorów i porównywarek kredytów hipotecznych dostępnych w internecie. Kalkulator kredytowy hipoteczny po wpisaniu wybranych parametrów: ceny nieruchomości, województwa, kwoty kredytu, jakiej potrzebujemy oraz okresu, w jakim chcemy go spłacać poda nam wyniki z najlepszymi dla nas ofertami. Co więcej porównuje on poszczególne szczegóły kredytów.

Crédit Agricole - Kredyt hipoteczny "Rodzina na Swoim" - oferta promocyjna

Druga opcja na wybór najkorzystniejszego kredytu hipotecznego to zgłoszenie się do doradcy kredytowego. Plusem jest fakt, że wytłumaczy ona nam kwestie, które mogą być trudne w zrozumieniu, ale też możemy korzystać z doświadczenia takiego doradcy. Co więcej – możemy zamówić jego usługę również nie wychodząc z domu, a jedynie wniosek w Internecie i zostawiając swoje dane kontaktowe.