Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.
Najlepsze kredyty hipoteczne w sieci

Informujemy, że ta strona korzysta z cookies. Przejdź do Polityki Prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest kredyt gotówkowy przez Internet?

Środa, 18 lipca 2018 r.

Kredyt gotówkowy przez Internet to jedna z nowszych form pożyczania pieniędzy.

Z biegiem czasu coraz bardziej zyskuje na popularności, jednak nie wszyscy konsumenci darzą ją zaufaniem. Obawy są jednak zupełnie nieuzasadnione. Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy przez Internet? Co zyskujemy i jak wyglądają formalności z nim związane?

Jak działa kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy przez Internet to stosunkowo nowa i bardzo wygodna forma pożyczania pieniędzy. Dzięki niej możliwe jest zaciągnięcie kredytu bez wychodzenia z domu. Wszystkich niezbędnych formalności możemy dopełnić z fotela przed komputerem, bez stresujących wizyt w banku i bez oczekiwania w kolejkach. Oprócz tego, że mamy komfort pozostania w zaciszu własnego domu, to dodatkowo formalności związane z kredytem online zostały sprowadzone do niezbędnego minimum. Wystarczy dowód osobisty i chwila czasu, aby wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej banku. Po około pięciu minutach bank ma dla nas wstępną decyzję kredytowa z dokładną informacją o wysokości kredytu, jakiego może nam udzielić i okresie kredytowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości, do naszej dyspozycji każdy bank oferuje całodobową infolinię.

Jakie korzyści płyną z kredytu przez Internet?

Kredyt przez Internet to znacznie więcej korzyści niż można się spodziewać. Przede wszystkim, o czym już wspomnieliśmy, możemy dopełnić absolutnie wszystkich formalności z domu. Dodatkowo oszczędzamy sobie wycieczki do siedziby banku, co nie zawsze jest dla nas wygodne. Ponadto dodatkową zaletą jest fakt, że nie musimy ograniczać poszukiwań najtańszego kredytu gotówkowego jedynie do banków, które zlokalizowane są w naszej najbliższej okolicy.

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest kredyt przez Internet, opcje są znacznie większe. Kolejną niewątpliwą zaletą jest fakt, że o kredyt przez Internet możemy się starać o dowolnej porze i nie ograniczają nas godziny otwarcia banku. Ponadto pieniądze z kredytu online zostają natychmiastowo przelane na nasze konto i w przeciągu 15 minut już mamy do nich dostęp, co nie zawsze jest możliwe w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego zaciąganego w oddziale banku.