Pożyczki ze złą historią kredytową – gdzie ich szukać?

Pożyczki ze złą historią kredytową – gdzie ich szukać?
02 września
10:59 2015

Historia kredytowa to jakby świadectwo wiarygodności kredytobiorcy. Jest to zapis wcześniejszych procesów kredytowych i zawiera informacje na temat terminowości spłacania wszystkich zobowiązań klienta. Takie dane przechowuje BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Gdzie jednak szukać pożyczki, gdy nasza historia kredytowa jest negatywna?

BIK zbiera informacje o kredytobiorcach, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W sytuacji, gdy kredytobiorca udaje się do banku z wnioskiem kredytowym, musi liczyć się z tym, iż instytucja ta będzie sprawdzała jego dane właśnie w BIK-u. Jeśli klient nie miał w przeszłości problemów ze spłatą swoich zobowiązań, wtedy bez kłopotu powinien otrzymać kredyt. W przypadku, gdy ma złą historię kredytową, czyli spóźniał się ze spłatą kredytu, wtedy ma nikłe szanse na pożyczkę z banku.

Poza bankiem łatwiej

Czasem jedynym wyjściem na otrzymanie pożyczki jest skorzystanie z oferty firmy pozabankowej. Pożyczkę ze złą historią kredytową można dostać przez Internet lub SMS. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają tak dokładnie kredytobiorców, jak banki, jednak tego typu pożyczki są droższe niż typowe produkty bankowe, a do tego często są udzielane na krotki okres od 30 do 60 dni.

Gdzie pożyczyć pieniądze?

Wśród firm, które udzielają pożyczek ze złą historią kredytowa znajdziemy:

  • Vivus

Firma ta oferuje pożyczki na maksymalnie 30 dni. RRSO przy chwilówce na 2000 zł wynosi aż 392,4 proc., co daje do spłaty 2280 zł, jednak taka oferta jest dostępna tylko dla klientów, którzy już korzystali z usług firmy Vivus. Natomiast pierwsza zaciągnięta i spłacona w terminie w tej firmie pożyczka nic nas nie będzie kosztowała.

  • Ekpres Kasa

Ekspres Kasa oferuje zaciągnięcie pożyczki w kwocie do 2 000 zł na dwa miesiące z RRSO w wysokości 1212 proc. Po 60 dniach musimy oddać 3 050 zł. Gotówkę możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut, a formalności możemy załatwić przez Internet.

  • Filarum

Filarum udostępnia pożyczki w kwocie do 2 000 zł maksymalnie na miesiąc, po tym czasie musimy zwrócić 2 562 zł. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi 1936,3%. Pierwsza oferowana pożyczka to 500 zł bez dodatkowych kosztów przy zwrocie.

Uważaj na zwłokę w spłacie!

Pożyczki w firmach pozabankowych to dla osób ze złą historią kredytowa czasem jedyny sposób uzyskania potrzebnej gotówki. Korzystając z tego typu ofert, pamiętajmy jednak, by w terminie spłacać całość zadłużenia, ponieważ za każdy dzień zwłoki w spłacie instytucje pozabankowe naliczają bardzo wysokie odsetki.