Recenzja kredytu hipotecznego w mBank

Recenzja kredytu hipotecznego w mBank
14 lipca
09:05 2015

Zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym na zakup mieszkania lub budowę własnego domu? Zapoznaj się z najnowszymi promocjami. Dziś analizujemy ofertę mBanku „Mieszkaj na Swoim”.

W promocji Mieszkaj na Swoim, mBank proponuje kredyt hipoteczny w złotówkach na okres do 35 lat. W ramach promocji bank sfinansuje do 90% LtV, czyli wartości zabezpieczenia. Dodajmy przy tym, że kredyt może zostać zaciągnięty na zakup domu albo mieszkania, budowę domu, remont lub jego wykończenie. Minimalna kwota kredytu wynosi 80 100 zł.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można wypełnić:

  • przez Internet, wchodząc na stronę internetową banku,
  • odwiedzając jeden z punktów mBanku,
  • przez połączenie z ekspertem online.

Po złożeniu wniosku przez Internet konsultant mBanku skontaktuje się z klientem, doradzając mu najkorzystniejsze rozwiązanie i uzgadniając dogodny termin spotkania w celu dopełnienia formalności (niestety, na złożenie dokumentów i podpisanie umowy musimy stawić się w banku osobiście).

Przykładowe koszty

Decydując się na kredyt w wysokości 200 tys. zł przy okresie spłaty 30 lat i wkładzie własnym w kwocie 100 tys. zł, warunki umowy kredytowej będą przedstawiały się następująco:

  • rata kredytu: 867,12 zł
  • prowizja: 4% (8 tys. zł),
  • oprocentowanie: 3,63%,
  • wycena nieruchomości: 700 zł.

Przedstawione oprocentowanie kredytu dotyczy wnioskodawców o łącznych dochodach do 8000 zł. Osoby o wyższych zarobkach mogą otrzymać propozycję niższej marży.

Wcześniejsza spłata

Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 2% wartości wartości wpłacanej kwoty. Opłata będzie pobrana tylko w momencie, gdy klient dokona wcześniejszej spłaty w ciągu pierwszych trzech lat od daty uruchomienia kredytu. Po tym okresie czasu opłata ta nie jest już pobierana.

Nasza opinia

Zaletami przedstawionej oferty jest możliwość jego wcześniejszej spłaty kredytu (generuje to jednak dodatkowe koszty) oraz fakt, że kredyt może zostać zabezpieczony pod różne nieruchomości (nie tylko tę, która zamierzamy kupić lub wybudować). Warto tez zwrócić uwagę na niskie oprocentowanie. Wadą kredytu jest 4-procentowa prowizja i odpłatna wycena nieruchomości. W ostatecznym rozrachunku oferta przedstawia się jednak całkiem atrakcyjnie w porównaniu po pozostałych ofert na rynku. By z niej skorzystać, trzeba się jednak spieszyć – jest ograniczona czasowo.